راهنمای خرید کتابسبک زندگی

کتاب فوتبال علیه دشمن

نوشته سایمون کوپر

فوتبال در برابر دشمن

کتاب فوتبال در برابر دشمن نوشته سایمون کوپر

سایمون کوپر یک خبرنگار انگلیسی است که با سفر به 22 کشور به این نتیجه میرسه که ” فوتبال هیچوقت فوتبال نیست: این ورزش جنگ بوجود می‌آورد، انقلاب می‌کند و مورد توجه مافیا و دیکتاتورهاست ” و این را در کتاب فوتبال علیه دشمن – Football against the enemy بیان می‌کند.

کوپر بدنبال تاثیر فوتبال بر سیاست و فرهنگ کشورهای مختلف بود بنابراین با فوتبالیست‌ها و هوادارانشون، خبرنگارها و حتی سیاسیون زیادی در کشورهای مختلف مصاحبه کرد، از آمریکا و اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا.

سایمون کوپر برای رسیدن به هدفش مصاحبه‌های دردسرساز و ممنوعه ترتیب میده و با گروههای تروریستی ارتباط میگیره و از گروههای مافیایی اطلاعات عجیب و /غریبی بدست میاره که تمام این اطلاعات دستهای نامریی زیادی رو در فوتبال کشف و عیان میکنه.

و به این ترتیب در طی یکسال کتاب Simon Kuper شکل میگیره و اسمش رو میذاره : Football Against The Enemy

نوشته های مشابه

تحقیقات و یافته‌های سایمون کوپر نشون میده که فوتبال برای بازیکنان و هواداران و حتی سیاستمداران فقط یک بازی نیست. فوتبال میتونه باعث بیشتر شدن دلبستگی‌های ملی، منطقه‌ای و یا حتی برعکس اون باعث گسستگی ملل بشه و اثرات زیاد و پیچیده‌ای بر روی ساختارهای سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی داشته باشه.

سایمون کوپر نویسنده کتاب فوتبال علیه دشمن

سایمون کوپر خبرنگار انگلیسی که تحصیلات دانشگاهی خودش رو در آکسفورد و هاروارد به پایان رسوند و از سال 1994 برای فایننشال تایمز کار می‌کرد و اکنون یک ستون در اون روزنامه داره و با همسر و سه فرزندش در پاریس زندگی میکنه.

سایمون کوپر

سایمون کوپر در فصل «فوتبال جهانی، مبارزه ی جهانی» به شرح دخالت دولت ها به خصوص کشورهای خاورمیانه در فوتبال می پردازد.

او هم چنین توضیح می دهد که گروه های تروریستی، با آگاهی از محبوبیت بی چون و چرای ورزش و به خصوص فوتبال در سراسر جهان، نقشه های جنایتکارانه ی خود را بر پایه ی بازی های جهانی و مهم فوتبال طراحی می کنند.

به تعبیر کوپر تروریست ها مدتهاست به دام فوتبال افتاده‌اند. برای آن ها، فوتبال فراتر از یک سرگرمی است. هر دو حرفه شباهت های مشخصی دارند.

عادل فردوسی‌پور مترجم کتاب فوتبال علیه دشمن

عادل فردوسی‌پور مترجم کتاب فوتبال در برابر دشمن

عادل فردوسی‌پور در سال 1388 به گفته خودش بعد از حذف تراژیک تیم ملی از جام جهانی و در تعطیلی تابستانی لیگ‌های اروپایی و پایان لیگ فوتبال ایران در حال جستجو در بین کتاب‌های اینترنتی به کتابی با این عنوان برمیخوره :

Football Against The Enemy ” بهترین کتاب سال ….نوشته سایمون کوپر….

کتاب توسط عادل ترجمه میشه و انتشارات چشمه اون رو منتشر میکنه و مورد استقبال خوب فوتبال‌دوستان و حتی بقولی فوتبال نه‌دوستان قرار میگیره.

ف معتمدی

کتابی برای فوتبال ندوستان! فوتبال دوستان که قطعا از این کتاب که به اندازه و حتی بیشتر از حواشی گزارش های فردوسی پور شیرین تر است لذت خواهند برد. کتابی با دید جامعه شناختی نوشته یک روزنامه نگار انگلیسی که مناسب ترین گزینه برای نوشتن این کتاب است چرا که انگلستان مهد فوتبال است و تنها چیزی که یک کتاب فوتبالی با رویکرد جامعه شناختی را از کسالت در می آورد طنز ناب انگلیسی است. این نیمی از جذابیت کتاب است چرا که ترجمه فردوسی پور عشق فوتبال لطف دیگری به آن می دهد.

سید محمد حسین طباطبایی

فردوسی پور در مقدمه ای بر این کتاب می نویسد: سایمون کوپر در کتابش به قدرت و نفوذ فوتبال در عرصه های غیر فوتبالی می پردازد؛ از تاثیر پیچیده ی فوتبال در دگرگونی ساختارهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از به هم پیوستگی و ازهم گسستگی ملیت ها و قومیت ها، از توافق و تقابل فرهنگ ها و تمدن ها، تا باور آن که این ورزش عجیب و محبوب مرزهایی فراتر از آن خطوط سپید پیرامون مستطیل های سبز دارد؛ مرزهایی ناپیدا و ناشناخته به وسعت این جهان پهناور. شاید بهترین انگیزه برای خواندن این کتاب تعبیری است که سایمون بارنز نویسنده ی روزنامه ی تایمز درباره ی کتاب فوتبال علیه دشمن دارد: «اگر فوتبال را دوست دارید این کتاب را بخوانید… و اگر فوتبال را دوست ندارید، باز هم این کتاب را بخوانید!»

و البته بهترین انگیزه برای خواندن این کتاب رو می‌تونیم از سایمون بارنز نویسنده روزنامه تایمز داشته باشیم که درباره این کتاب گفته : اگر فوتبال را دوست دارید این کتاب را بخوانید …. و اگر فوتبال را دوست ندارید، باز هم این کتاب را بخوانید.

مشخصات فیزیکی

  • وزن 398 گرم
  • قطع رقعی
  • تعداد صفحات 423 صفحه
  • نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

  • نویسنده/نویسندگان سایمون کوپر
  • ناشر چشمه
  • موضوع جامعه شناسی
  • شابک 9789643627676

 

لینک کوتاه: cheechera.com/sc00rf
کتاب فوتبال علیه دشمن کتاب فوتبال علیه دشمن کتاب فوتبال علیه دشمن کتاب فوتبال علیه دشمن کتاب فوتبال علیه دشمن

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا